SVETLO Z BETLEHEMA ŽIARI AJ V DÚBRAVKE

Svetielko, ktoré je symbolom lásky a pochopenia, svieti už aj v Dúbravke. Dnes ráno ho do Kostola Ducha Svätého priniesli dúbravskí skauti 11. zboru Biele delfíny.

Každoročne ho oficiálne prinášajú Dúbravčanom, pripomínajú tak tradície, posolstvo, tento rok však aj roznos svetla zmenila aktuálna situácia v súvislosti s novým koronavírusom. Od soboty 19. decembra navyše platí lockdown, zákaz vychadzania. Skauti môžu teda prinášať svetlo len v dvojčlenných hliadkach do kostolov, ktoré zabezpečia odpálenie svetla.

 

Plamienok Betlehemského svetla sa každoročne pred Vianocami odpaľuje z plamienka horiaceho v Bazilike Narodenia Pána v Betleheme. Plameň roznášajú skauti do miest a obcí po celej Európe a tiež do niekoľkých amerických krajín. Väčšinou býva najskôr letecky dopravené do Viedne, odkiaľ sa ďalej šíri väčšinou po železnici. Slovenskí skauti vynášajú každoročne Betlehemské svetlo dokonca aj na Lomnický štít.

Posolstvo Betlehemského svetla spája všetkých ľudí dobrej vôle a je neodmysliteľnou súčasťou pokoja vianočných sviatkov. 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *