Dúbravka pripravuje veľké jarné upratovanie


Upratovať, triediť, vyhadzovať. Počas týždňov doma sa mnohí venujú aj upratovaniu svojich príbytkov.
Mestská časť Bratislava – Dúbravka prichádza so sériou aktivít v rámci čistenia bytov i okolia. Okrem klasického pristavovania veľkokapacitných kontajnerov plánuje Dúbravka v termíne okolo Dňa Zeme aj mimoriadne pristavenie veľkokapacitných kontajnerov.
„V pondelok 26. apríla pristavíme kontajnery na 15 lokalitách v mestskej časti a od 28. apríla na ďalších 15 miestach v Dúbravke,“ približuje Mária Smiešková, vedúca oddelenia životného prostredia v Dúbravke.
V sobotu 10. apríla prebehne v Dúbravke aj zber komunálnych odpadov s obsahom škodlivých látok. Určený je pre obyvateľov, nie podnikateľov. Dúbravčania môžu 10. apríla od 10.30 do 12.30 k požiarnej zbrojnici na Jadranskú priniesť – staré farby, pesticídy, oleje a tuky, rozpúšťadlá, batérie a akumulátory, žiarivky, vyradené zariadenia obsahujúce chlórfluorované uhľovodíky – chladničky, mrazničky a podobne, či vyradené elektrické a elektronické zariadenia – elektrospotrebiče – počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky, mixéry a podobne.
Služby pre Dúbravčanov sú bezplatné, cieľom je umožniť zlikvidovať aj nebezpečný odpad a zabrániť vynášaniu veľkorozmerného odpadu na ulicu ku kontajnerom i prípadnému vzniku čiernych skládok.
Všetky potrebné a podrobnejšie informácie sú k dispozícii na www.dubravka.sk v časti Kam s odpadom.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *