Budeš tu chýbať…

Správa, že navždy odišiel zasiahla, prekvapila, rozosmútila. Zomrel Ján Ružovič, člen Komisie kultúry, exposlanec miestneho zastupiteľstva, ktorého volali všetci Janko. Prinášal úsmev a hudbu. Dúbravčania ho poznali ako skromného človeka, spoluorganizoval povestné koncerty v Kostole sv. Kozmu a Damiána, spieval, hral.

Narodil sa v roku 1966, bol spätý z Dúbravkou. Vyrastal tu, navštevoval základnú školu, ostal tu žiť aj v dospelosti a vychovával tu svojich troch synov.

Krátke obdobie pôsobil aj ako miestny poslanec za druhý volebný obvod, v súčasnosti bol členom kultúrnej komisie. V roku 2019 prebral od mestskej časti Bratislava-Dúbravka ocenenie za prínos v oblasti kultúry za rok 2018 najmä pre organizáciu Veľkonočného a Vianočného koncertu pre všetkých Dúbravčanov, ktoré dotváral svojím spevom.

„Mám plán, novinku, chceme organizovať v Dúbravke koncerty tri,“ prezradil Ján Ružovič Dúbravským novinám na slávnostnom oceňovaní v Dome kultúry Dúbravka v roku 2019. „Okrem vianočného, veľkonočného aj septembrový pri príležitosti sedembolestnej Panny Márie. Prvý by mal byť na jeseň 2020.“

Plány Jána Ružoviča stopla v minulom roku korona a teraz jeho predčasná smrť.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *