1. ročník turnaja O putovný pohár Dúbravskej Televízie v halovom futbale

 

Viťazom premieroveho ročnika sa stali mladi futbalisti z Lamača, najlepšie z dubravskych mužstiev sa umiestnili chlapci FK Dubravka, ktori ziskali bronz. Turnaj slavnostne otvorila konateľka Dubravskej televizie Matilda Križanova. Pritomne boli aj poslankyne MZ Dubravka Liliana Lohnicka a Soňa Gazdikova.

Na turnaji štartovalo osem mužstiev, ktore usporiadatelia rozdelili do dvoch skupin, kde sa každy stretol s každym. Najlepšie dve mužstva z každej skupiny postupili do semifi nale. Oživenie priniesol štart žiačok FK Dubravka (10 – 15-ročne), ktore sa zlepšovali od zapasu k zapasu a suboj o konečne 7. miesto prehrali s Račou o gol. Dušou turnaja bol trener FC ŠKP Inter Dubravka

Pavol Hanuska: Som rad, že sme sa dali nahovoriť a pustili sa do organizovania turnaja. Priznam sa, že noc pred turnajom som poriadne nespal a stale som myslel na to, či sme na niečo nezabudli. Teši ma, že už počas turnaja a aj po ňom prišli za mnou treneri mužstiev a ďakovali za to, že sme ich na turnaj pozvali. Uvažujeme, že na 2. ročnik pozveme aj mužstvo z Moravy.“

Zo skupin bola vyrovnanejšia A, kde aj padlo menej golov ako v druhej skupine. V skupine B zaujala hra Lamača a najma strelecka potencia Patrika Majchera.Nebol len najlepšim strelcom turnaja, alesuverenne aj najlepšim hračom. Nakoniecstrelil aj jediny gol vo fi nale, ktory rozhodol,že Lamač sa stal zaslužene viťazom 1. ročnika.

Po fi nale sa všetkym mužstvam prihovoril starosta Dubravky Jan Sandtner, ktory vyjadril radosť nad tym, že sa turnaj uskutočnil a vyslovil presvedčenie, že nezostane len pri prvom ročniku. Potom Jan Sandtner spolu s poslancami MZ Dubravka Petrom Čechom a Igorom Mravcom, ako aj s byvalymi ligovymi futbalistami Vladimirom Kinderom a Jaroslavom Červeňanom odovzdali ceny najlepšim mužstvam a jednotlivcom.

Turnaj bol vyborne zorganizovany, o čom svedčia slova jedneho z divakov Marcela Horkeho, ktoreho vnuk Sebastian bol kapitanom Interu: „Z turnaja odchadzam s veľmi dobrym pocitom, i keď ma mrzi, že vnukov Inter skončil až štvrty. Bolo to po každej stranke vyborne zorganizovane podujatie. Chodim s vnukom na každy turnaj a dovolim si povedať, že Putovny pohar Dubravskej televizie patri k najlepšim.“

VYSLEDKY

SKUPINA A:

 • FC ŠKP Inter Dubravka – FK Dubravka 0:0
 • Iskra Petržalka – FK Rača 2:0
 • Petržalka – FK Dubravka 2:0
 • Rača – ŠKP Dubravka 0:1
 • Rača – FK Dubravka 0:2
 • Petržalka – ŠKP Dubravka 1:0

 

PORADIE:

 1. Petržalka 9,

 2. FK Dubravka 4 (2:2),

 3.  ŠKP 4 (1:1),

 4. Rača 0.

 

SKUPINA B:

 • Devinska Nova Ves – FK Lamač 1:2
 • Inter Bratislava – FK Dubravkadievčata 4:0
 • Inter – Lamač 1:4
 • FK Dubravka dievčata – Dev. Nova Ves 0:6
 • FK Dubravka dievčata – Lamač 0:3
 • Inter – Dev. Nova Ves 4:0

PORADIE:

 1. Lamač 9,

 2. Inter 6,

 3. Dev. Nova Ves 3,

 4. FK Dubravka dievčata 0.

 

O 7. miesto: Rača – FK Dubravka dievčata 2:1,

O 5.miesto:Dev. Nova Ves – ŠKP Dubravka 2:0,

Semifi nale: Petržalka Inter 0:0 – 5:4 na pok. kopy.

Lamač – FK Dubravka 4:0

O. 3.miesto: FK Dubravka – Inter 1:0

Finale: Lamač – Petržalka 1:0

 

KONEČNE PORADIE:

 1. FK Lamač,

 2. MŠK Iskra Petržalka,

 3. FK Dubravka,

 4. Inter Bratislava,

 5. Lokomotiva Devinska Nova Ves,

 6. FC ŠKP Inter Dubravka,

 7. FK Rača,

 8. FK Dubravka dievčata.

 

Najlepši strelec turnaja: Patrik Majcher (FK Lamač) – 9 golov,

najlepši hrač: Simona Masarova (FK Dubravka dievčata),

najlepši brankar: František Jasenec (MŠK Iskra Petržalka).

 

AKO NASTUPILI:

FK DUBRAVKA: Oliver Uhrak, Ľubomir Čonka, Marek Kocsis, Jozef Dornai, Oliver Chorvat, Oliver Sihlovec, Štefan Keresztes, Pavol Majerčak, Martin Polak, Richard Valek, Karol Batrla, Adam Blanar, Andrej Razus, Martin Halenar, Oliver Langel, trener – Peter Gaži.

 

FC ŠKP INTER DUBRAVKA: Martin Sandtner, Dean Lida, Erik Fleško, Ondrej Kliment, Tomaš Alezar,

Martin Hric, Dossa J. Tsimbazafy, Kristian Mihalek, Jakub Liptak, Samuel Sobolik, Martin Gregor,

trener – Marian Peťovsky.

 

FK DUBRAVKA dievčata: Dominika Karlikova, Viktoria Horakova, Kristina Dvornicka, Adriana Puhovichova. Veronika Krajčovičova, Barbora Kristova, Simona Masarova, Aurelia Fifi kova, Lucia Sikelova, Lenka Tomiškova, Terezia Horačkova, trener Jaroslav Martiško.

 

článok: Jozef Petrovsky

Foto: Lukáš Vladovič

 

 

Späť